Археологічна виставка “Від щирого серця…”

Предмети із археологічних колекцій Дніпропетровського національного університету, що передані Дніпропетровському історичному музею.
Археологічне зібрання ДІМ за останні роки поповнилося новими колекціями. Це пам’ятки матеріальної та духовної культури давнини й Середньовіччя, які походять з розкопок Дніпропетровського національного університету з 1999 по 2007 рр. Розкопки проводились в різних регіонах області. Керівники експедицій: д.і.н. І.Ф. Ковальова, к.і.н. В.А. Ромашко. В розкопках брали участь археологи ДНУ З.П. Маріна, Д.Л. Тесленко, Є.Л. Фещенко, В.М. Шалобудов та ін.
Шляхетна традиція передачі нових археологічних матеріалів склалася завдяки посередництву Центра охорони історико-культурної спадщини під керівництвом Л.М. Голубчик. Предмети з колекцій походять з курганів та поселень. Хронологія пам’яток: від доби Кам’яного віку до Пізнього Середньовіччя.
Деталі, фрагменти пластин з гравірованими зображеннями. Давня Греція. Кін. V – перш. пол. ІV ст. до н.е. Дніпропетровський район, біля с. Дослідне, курган «Близнюк – 2». Розкопки Ромашка В.А., 2007 р. Серед знахідок кургану «Близнюк – 2» видатне місце належить кістяним пластинам і виробам із кістки, які, ймовірно, являються деталями і обкладками скриньки, піксиди або архаїчного струнного інструменту типа ліри, кіфари. Особливо захоплюють пластини із зображенням рослин, тварин, птахів, з геометричним орнаментом.
Справжні шедеври архаїчного мистецтва – фігури богів та героїв античної міфології (Ерот, Танатос, Гермес, Менда), воїна, який грає на флейті; бородатого чоловіка в хітоні; колісничних, які пов’язані з поминально-поховальною обрядністю, культом Діоніса Загрея.
Більшість зображень не має аналогів в Світі!

Адреса: пр. К. Маркса, 16 (в приміщенні Історичного музею)
Телефон для довідок: (0562) 46-34-22
Часи роботи: 10:00 – 16:00
Вартість квитків: 2 грн. (для дітей, школярів, студентів); 4 грн. (для дорослих)
Виставка триватиме до кінця серпня.