Фотовиставка Іллі Кейтельгіссера “Ретро”

Ілля Кейтельгіссер народився і більшу частину життя провів у Дніпропетровську. Можливо, саме ця обставина сприяє тому, що його бачення міст відрізняється від усіх інших. Його погляд уважного і неупередженого спостерігача вже здобув визнання: за серію московських видів фотограф був удостоєний премії «Срібна камера».
Відрізняється цей погляд, перш за все, тим, що йому вдається зберегти неповторність і незрівнянну чарівність самих, на перший погляд, хрестоматійних, часом парадних, куточків, яким аж ніяк не поступаються в цьому куточки зовсім не парадні. Прогулюючись з фотокамерою, наприклад, по Москві, І. Кейтельгіссер може схопити, вловити суть і нерв величезного мегаполісу, який увесь побудований на перепадах і контрастах обсягів і просторів, нагромаджень будівель і вільних перспектив, натовпів на вулицях і безлюдних парків і садів, щільних потоків машин і вільної гладі водойм – річок і ставків. Міста в його інтерпретації виглядають зовсім не сукупністю плоских знімків – навпаки, вони набувають об’ємності, багатовимірності.
У фотографіях Іллі Кейтельгіссера ця багатоликість не ефемерна, а реальна. І в цьому сенсі «стереометрія міста» отримує ще один відтінок: Міста дійсно живуть в постійному русі і при цьому справді існують відразу в багатьох реальних вимірах – в історичному минулому, в сьогоденні і навіть в якомусь епічному майбутньому.
На виставці будуть представлені більше 70 фоторобот майстра, зроблених ним в період від 1960-х років до сьогодення. Серед них: серія московських краєвидів, відзначена премією «Срібна камера», чудові пейзажі, а також ціла низка портретів сучасників, в тому числі і відомих дніпропетровців.

Адреса: пр. К. Маркса, 16 (Дніпропетровський історичний музей)
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – понеділок)