Міні-виставка “Господні зерна” Григорія Гусейнова”

Виповнилося 50 років з дня заснування Шевченківської премії – найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Нею нагороджують за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.
У 2006 році лауреатом цієї премії став відомий письменник, журналіст, видавець із Кривого Рогу Григорій Гусейнов. Він є автором прозових книжок «Незаймані сніги», «Чаша ювеліра Карла Фаберже», «Станційні пасторалі», «На землі на рідній…» (у чотирьох томах), «Господні зерна» (у десяти томах), «Сповідь дитинства», «Піщаний Брід та його околиці». Засновник і головний редактор одного з найбільш репрезентативних літературних видань України – журналу «Кур’єр Кривбасу». Лауреат літературних премій імені І. Огієнка, Фундації Антоновичів, імені В. Винниченка, імені В. Підмогильного, імені В. Стуса.
Шевченківська премія була присуджена Гусейнову за багатотомний художньо – документальний епос “Господні зерна”. Це – 10 томів праці, 6 тисяч сторінок, 15 тисяч персоналій, які вказані у іменному покажчику книги!
«Краєзнавство, історичний екскурс, портрети наших славних і звичайних собі земляків, ліричні есе, архітектурно-пейзажні замальовки, тематичний фотоальбом – усе це прочитується й проглядається в цьому дивовижному документально-художньому “серіалі”. А об’єднує і цементує ввесь цей різноплановий матеріал – географічно, історично, тематично, настроєво – ідея Господніх зерен, заронених в душу людини, де б і коли вона жила, що б робила, утверджуючись на своїй землі. Зерен добра, невтомного пошуку й подвижництва, прагнення до краси й гармонії, жадоби справедливості і порозуміння. Без чого кожна справа мертва. Без чого неможливе ніяке звершення, спрямоване на благо людям, покликане одухотворити матеріальні цінності, ушляхетнити обличчя свого народу і землі, на якій живеш, тому й нетлінне у пам’яті нащадків. Природні й архітектурні ландшафти – чи не найяскравішими сторінками “Господніх зерен” є сторінки, присвячені творчості ентузіастів паркобудівництва (Веселі Боковеньки, Александрія, Софіївка, Асканія-Нова); життєве і творче середовище письменників і митців (Тесленко, Яновський, Маланюк, Зеров); громадська робота й меценатство, господарська, освітня й культурно-просвітницька діяльність. І – люди. Десятки й сотні людей, які жили тут і, матеріалізуючи заронені в них Господні зерна, творили й облаштовували своє життєве середовище, виборювали своє місце у світі – як особистість, родина, рід, народ». (М.Коцюбинська).

Виставка триватиме: протягом червня 2011 року
Адреса: пр. К.Маркса,64 (музей «Літературне Придніпров’я»)
Тел. для довідок: (0562) 778-01-00
Часи роботи музею: вівт., п’ятн., суб., нед. з 11:00 до 17:30 без перерви; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 3 грн. для школярів, студентів; 6 грн. для дорослих.