Виставка “Обрані часом”

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького до 80-річного ювілею області презентує виставку «Обрані часом» (присвячену працівникам сільськогосподарського комплексу області другої половини ХХ ст.)

За часів Радянського Союзу Дніпропетровська область завжди вважалася промисловою. Галузь сільського господарства дещо відходила на другий план, хоча також мала вагомі показники. В той час Дніпропетровщина продавала державі 1 мільйон 200 тисяч тон зерна, виробляла понад мільйон тон зерна кукурудзи. Тому серед визначних особистостей області чільне місце належить представникам сільськогосподарського виробництва. Абстрагуючись від ідеологічних нашарувань, можна стверджувати, що започатковані ними славні традиції відомі не тільки на Дніпропетровщині, а й далеко за її межами. Серед таких людей слід назвати Марка Остаповича Озерного, Героя Соціалістичної праці, який в 1949 році встановив світовий рекорд врожайності кукурудзи – 223,8 ц/га. Як новатор та винахідник сільськогосподарської техніки, раціоналізатор увійшов в історію Дніпропетровщини Г.І. Байда. Майже всі дослідні і виробничі випробування техніки його конструкції дали відмінні результи та здані в промислове виробництво. Серед видатних особистостей Дніпропетровської області почесне місце належить Кисенку І.Г. – незмінному голові колгоспу “Перемога” Покровського району, який в дуже короткий час зумів перетворити господарство на зразкове.
Саме цим, відомим і багатьом невідомим відданим своїй справі людям присвячена ця виставка.
На виставці представлені особисті речі Героїв Соціалістичної праці та передовиків виробництва, відворені образи доярки та механізатора, а також типовий кабінет голови колгоспу.
А ще на виставці створена неповторна атмосфера далеких років “свершений и побед”: знамена і вимпели, стрічки переможців соцзмагань і грамоти, ордени і агітплакати (“Больше продукции птицеводства!”, “Выше качество — выше эффективность!”) і знайома, майже рідна з дитинства молочна пляшка.

Виставка працюватиме з 23 лютого до 30 березня 2012 року
Адреса: пр. К.Маркса, 16
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22
Час роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний: понеділок)
Вхід: 2 грн. — дитячий, студентський; 4 грн. — дорослий