Виставка “Велика Золота Скіфія”

Виставка представляє чудові пам’ятки скіфської культури, прикладного мистецтва кінця V – початку III ст. до н.е. з фондів Інституту археології НАНУ.
Унікальність виставки полягає в тому, що раніше експозиція такого глобального масштабу по кількості та значущості пам’яток майже не була показана в Україні. В основному, вона представляла археологію нашої країни за кордоном: у Німеччині, Японії, Швейцарії, Італії, Польщі, Канаді, США, Франції, Угорщині. Більшість речей, – ювелірні прикраси, ритуальні сосуди, парадна зброя, – взагалі вперше предстануть для широкого кола любителів старовинної історії нашого краю.
Предмети походять з розкопок царських курганів на території сучасних Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької та Херсонської областей. В давнину (2-га половина І тис. до н.е.) – це був ареал проживання домінуючих серед скіфських племен “царських скіфів”. Більшість комплексів датується ІV – початком ІІІ ст. до н.е. Це час існування відомої скіфської держави “Велика скіфія”, ядром якої було Степове Подніпров’я (сьогодні Дніпропетровська та Запорізька області).
Серед сотень пам’яток прикладного мистецтва, які будуть експонуватись, є справжні шедеври: це золота чаша-фіала з розкопок 1990 року Братолюбівського кургану на Херсонщині, на поверхні якої горельєфне зображення голів коней; так зване “культове навершя”, яке, можливо, використовувалось для зберігання скальпів; фалари (круглі бляхи кінської вузди) з зображенням молодого Геракла (курган “Бабина могила” Апостолівського району Дніпропетровської області, розкопки Б.М. Мозолевського) тощо.
Приємною особливістю виставки є значна кількість реконструкцій предметів, одягу, головних уборів, взуття скіфів.
Виставка “Золота Скіфія”, безсумнівно, стане видатною подією в культурному житті м. Дніпропетровська.

Вставка працюватиме з 16 березня – 31 травня 2013 р.
З 10.00 до 16.00, вихідний — понеділок та остання п’ятниця місяця
Тел. для довідок: (0652)46-34-22; e-mail: [email protected]
Ціна вхідного квитка: 15 грн. – дорослий, 5 грн. – школярі та студенти
Вартість екскурсійного обслуговування: 40 грн. – для групи дорослих у кількості 15 осіб, 20 грн. – для групи школярів і студентів у кількості 15 осіб.

[pe2-gallery class=”aligncenter” ] Золота-скіфія-img-mini.jpg[/pe2-gallery]