Виставка “Скарб Тибету”

«Скарб Тибету» – єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону. Експозиція виставки налічує більше 350 оригінальних експонатів з Тибету, Бутану, Непалу та Індії. Серед них буддійські статуї і світковий живопис (тханки), храмові музичні інструменти і ритуальні предмети, традиційні прикраси і предмети побуту.

Твори буддійського мистецтва пронизані глибоким символізмом і мають не тільки естетичне, а й прикладне значення. Протягом багатьох століть вони були частиною майстерних методів, що будять незруйновані якості просвітленого розуму. Буддійський символізм знайшов своє вираження в різних формах: у тханку (буддійський живопис), скульптурі, атрибутиці. Кожен колір і форма, кожне положення тіла і прикраса вказують на певний аспект просвітленого досвіду, який практикуючий хоче реалізувати в медитації.

Завдяки досвідченим екскурсоводам ви зможете не тільки насолодитися красою досконалих форм експонатів, але й прослухати розповідь про кожен з них, отримати глибокі та всебічні знання про культуру, історію і філософські погляди буддійської цивілізації.

Екскурсії тривають близько двох годин і проводяться з інтервалом 15-20 хвилин. Виставка триватиме з 15 листопада по 15 грудня 2013 року. Експонується в стінах історичного музею ( пр. К. Маркса , 16).

Banner-1.jpg

[pe2-gallery class=”alignleft” ] SGS_7215.jpgSGS_7216.jpgSGS_7221.jpgSGS_7223.jpgSGS_7225.jpgSGS_7226.jpg[/pe2-gallery]