Міні-виставка “Челюскінська епопея”

Арктичний похід на пароплаві «Челюскін» тривав протягом липня 1933 р. – лютого 1934 р. маючи на меті відпрацювати доставку вантажу по трасі Північного морського шляху та наукові дослідження в ході експедиції. 13 лютого 1934 р. пароплав був затиснутий кригою та затонув в районі Берингової протоки. Екіпаж в кількості 104 особи висадився на кригу та розбив табір. Протягом 5 березня – 13 квітня 1934 р. екіпаж був евакуйований за допомогою авіації.
Серед учасників експедиції були двоє наших земляків – уродженець м. Катеринослава гідробіолог П.П. Ширшов (1905-1953 рр.), в подальшому перший в області Герой СРСР (1937 р.), учасник експедиції Північний Полюс – І, міністр Морського флоту СРСР (1942-1948 рр.); та уродженець с. Сурсько-Литовського художник Ф.П. Решетніков, в майбутньому Народний художник СРСР (1974 р.).
10 липня 1934 р. на Дніпропетровщину приїздили учасники арктичного походу – Гордєєв Василь Кіндратович, Буйко Петро Семенович з дружиною Лідією Федорівною та П.П. Ширшов. Місто зустріло героїв урочистим мітингом в парку ім. Хатаєвича (нині ім. Л. Глоби). 11 липня 1934 р. після захоплюючої зустрічі мешканців міста покорителів Півночі, президія міськради постановила: «на честь героїв Арктики – челюскінців, у зв’язку з їхнім перебуванням у Дніпропетровську перейменувати вул. Гімнастичну в вул. Отто Шмідта; вул. Трамвайну в А. Боброва; вул. Сквозну в В. Молокова; вул. Керосинну в С. Леваневського».
На виставці представлені унікальні документи, фотографії та особисті речі П.П. Ширшова та Ф.П. Решетнікова.
Виставка триватиме до кінця березня 2014 р.

[pe2-gallery class=”alignleft” ] Ілюстрації-Ф.П.Решетнікова.jpgЛист-П.Ширшова-товаришу.jpgМатеріали-місцевої-газети-Зоря-про-приїзд-челюскінців.jpgМундштук-П.Ширшова.jpgРешетніков.-1934-р..jpgШарж-Ф.Решетнікова-на-П.Ширшова..jpg[/pe2-gallery]