Виставка живопису жінок «Живописна примха»

Виставка відбувається щорічно на весняних виставкових майданчиках м. Дніпро за програмою Art-women Clab за ініціативи Галини Шевцової і Миколи Хандоги.

Учасники виставки 13 жінок із Дніпра та спеціальний гість виставки – художниця Номеда Чурльоніте.

Учасники:

Тетяна Блажнова – художниця і дизайнерка. Закінчила Харківську академію дизайну і мистецтв. З 2007 р. приймає участь у міжнародних виставках і пленерах. Улюблена тематика – пейзажі рідної України та Греції.
Сім`ю і творчість художниця вважає основою щастя. Напевно тому зараз працює над серією художніх робіт ,,Будинки,, для персональної виставки. Цей період пов’язаний із творчим спілкуванням з дітьми. Кожен ,,будиночок,, народжується на протязі року. У цих роботах фантастичні і буденні сюжети поєднуються, запрошуючи глядача зазирнути у казкові оселі з антикварними інтер’єрами та прихованими символами. Будинок №3 і Будинок №5 представлені у нашій експозиції. Нам пропонується уявити – хто є хазяї будиночків – маленький ельф чи витончена фея?

Аделіна Браганець – членкиня Національної спілки художників України. Архітекторка. Дизайнер інтер’єру. Авіаторка. Захоплюється видами нашого міста з височини пташиного польоту. Здіймається в небо і організовує свою художню майстерню прямо у фюзеляжі маленького літака у польоті над Дніпром, коли довіряє штурвал другому пілоту. Проводить набір на курси пілотів-художників. Хіба не всі пілоти художники?…

Олена Іванова – дніпровська мисткиня і незвичайна художниця-педагог. Працює у класичних і сучасних техніках живопису. Завжди готова до творчих експериментів. Її кредо – дістатися недосяжного і зазирнути за небокрай!

Творчість мисткині – це ода жіночності і ніжності. В полотнах оспівується почуття закоханості і радість буття. На виставці представлено декілька робіт із нової серії ,,Дівчина-квітка,,, де реальні дівчата асоціюються художницею з українською квіткою. Роботи авторки зберігаються у приватних колекціях Америки, Польщі, України.

Мартиненко Інна – менеджерка зовнішньоекономічної діяльності і має математичний склад ума. Але не дивлячись на це – все життя її націлене на творчість! Енергію для своєї роботи вона черпає у мандрівках та творчості. Серед хобі – вишивка хрестиком та бісером. Інна працює у техніках: алмазний живопис, point to point, фотографія. І ось пів року тому її зацікавив акварельний живопис. Відвідала більше 15 країн. В мандрівках вона відпочиває, насолоджується природними фарбами та всотує культурні традиції різних країн: «Люблю вино, океан і тишу». Мріє дістатися Барбадосу і в цьому році написати його акварельний краєвид! Її девіз: «Почніть і все вийде! Річці потрібен рух!»

У планах художниці – зібрати живописну колекцію сучасних світових митців і відчинити двері приватної арт-галереї.

Онікієнко Наталя – художник, комп’ютерний дизайнер. У 1998 р. закінчила Художню академію м. Нюрнберг, Німеччина. У 2018 р. закінчила Магістратуру у Харківській державній академії дизайну і мистецтв ХДАДМ, м. Харків. У 2002 р. в Музеї «Літературне Придніпров’я» відбулася персональна виставка Наталії – «Ангели». З тих пір Ангели Наталії супроводжують її на багатьох виставках!

Участь художниці у пленерах і арт-резиденціях надає змогу насолоджуватися нам у роботах Наталії красою рідного краю та живописними мандрами. Художницю надихають гарні вчинки людей і творчий дух однодумців. На нашій виставці представляємо дві роботи мисткині, присв’ячені українській жінці-2019. Молитва і краса, натхнення і свобода серця – надбання української жіночості.

Половна-Васильєва Олена – українська мисткиня, художниця-практик, художник-педагог, кандидатка мистецтвознавства, членкиня Національної спілки художників України. Викладає у Державному університеті ім. О. Гончара. Досліджує розвиток Подніпровської витинанки, яка має широкі тенденції використання у сучасному світі. Своїми творами сприяє відродженню і розвиткові витинанки, як виду безпосередньо сучасного мистецтва.

На виставці представила 4 роботи виконані у техніці батік. І саме за її методичними посібниками виконують свої твори у цій яванській техніці молоді художники України. Надихає мисткиню – квіткова розкіш рідного краю. Твори знаходяться у приватних колекціях в Україні, Польщі, Італії, Канаді.

Роменська Ірина – випускниця НАОМА, м. Київ. Багатогранна творча особистість! У даний час працює художницею-кондитером. Надихається спілкуванням з близькими людьми, красою довкілля і живописом майстрів. У роботах втілює радість і сяяння оточуючого нас світу. Художниці подобається викликати позитивні емоції у глядачів своїми роботами. Творче кредо мисткині: «Не зупинятися в пошуках себе і не загубити себе!».

Сільчук Світлана – у світ живопису прийшла 5 років тому. У арт-студії «Zara-Hol» написала близько 50 робіт і відчула тісний зв`язок свого життя і життя на полотні.

Ідеї для зображення народжуються разом зі знайомством з креативними людьми. А таких людей художниця завжди знаходить у арт-мандрівках, пов’язаних з танго. Світлана приймала участь у виставках живопису під час мілонги у арт-центрі «Квартира». Танго, мандри і емоції – це ті три речі, які трансформуються у арт-сюжети художниці. Із її серії «Жіночність» у експозиції представлено 2 роботи.

Авторка відкрита до критики і спілкування. Щирість – це те, що допомагає на творчому шляху.

Анастасiя Слюсар – психологиня, арт-терапевт. Закінчила Еріксонівській національний університет, Ванкувер (Канада). Специфіка її роботи тісно поєднується з мистецтвом. Художниця працює в живописних техніках – олія та акварель. Член Спілки акварелістів Дніпропетровської області. Постійна відвідувачка майстер-класів ведучих художників Ізраїлю, Китаю, Молдови, Росії, України.

Творче кредо художниці в житті: «Бачити прекрасне в буденних речах». Такий підхід допомагає виконувати життєстверджуючі роботи і привносити світле майбутнє у сьогодення на полотні.

Сухомлин Світлана – психотерапевт. Докторологиня Філософії у галузі Психології. Президентка Міжнародного інституту соціального і психологічного здоров`я. Працює у Будівельній академії ПГАСіА. Викладачка арт-терапевтичного курсу, який складається з декількох авторських напрямків. Живопис застосовує у терапевтичних сесіях. Працює у техніці олійного і акрилового живопису. Лауреатка Гран-прі Бієнале сучасного мистецтва ,,KOLOMYIA-ART,, в номінації «Живопис». м. Коломия, мистецький центр «Світовид», 2018р. Роботи авторки зберігаються у колекціях Європи, Америки, Азії.

Ткач Ірина – художниця, продовжувачка традицій творчої династії художників. Викладачка Дитячої художньої школи ДХШ№1.

У експозиції представлені ,,Піони,, із циклу ,,Квіти маминого саду,,. Авторка ніколи не пише зірвані квіти, бо для неї квіти пов`язані соками із рідною землею. Спілкування з природою і вивчення натури породжують живописне враження від оточуючого світу на полотні мисткині.

Крім пейзажу і натюрмортів повне місце у творчості Ірини Ткач займає ,,Портрет,,: вона пише портрети сім`ї та близьких їй людей. Тому головною особливістю її портретних образів є дуже особисте їх прочитання.

Номеда Чюрльоніте народилася у Вільнюсі та є спадкоємицею видатного литовського роду Чюрльонісів. Після закінчення школи переїхала у Лондон, де навчалася у Вестмінстерському коледжі. У Лондоні була учасником електронної крауд формації NBAW (Нове покоління альтернативних митців). Брала участь у організації Portobello Film Festival у Лондоні. У Лондоні одружилася з коломиянином і переїхала на постійне місце проживання до Коломиї.

На полотнах Номеда Чюрльоніте за допомогою художніх засобів відображує втрату, страждання  й сум. Але кожна картина закликає до доброти, адже без неї, за словами авторки, життя темне та сповнене насилля.  Щоб досягти бажаного ефекту, художниця накладає кілька шарів. Працює акриловими фарбами на полотні. Кожна картина Номеди діє найперше на рівні почуттів і не потребує пояснень.

Номеда написала серію робіт про жінок і ця її виставка подорожує Європою. Її жінки питають: «що відбувається, куди ми збираємося, хто буде захищати нас?». «Я намагаюся показати жінок красивими, гідними і самодостатніми. Показ сильних, активних жінок – це мій спосіб оскаржувати буйство нашого часу і боротися з втратою контролю, яку відчувають багато жінок. Живопис жінок в різних ситуаціях – це моя метафора їх буття. Спочатку я починаю малювати дуже абстрактно, а пізніше отримую деталі. Іноді я малюю знову і знову, шар за шаром, щоб отримати великий вплив задоволення».

Роботи авторки неодноразово експонувалися в мистецьких центрах Івано-Франківська, Коломиї, Києва, Вільнюса та Лондона.

Чуб Оксана – закінчила Київський слав’янський університет. Почала займатися живописом 2 роки тому. Працює над пошуком ,,формули,, власного стилю. Має бажання, щоб хобі перетворилося у професію. Творчий доробок Оксани можна побачити у галереях Англії і Німеччини. Мріє, щоб її роботи прикрашали готелі і ресторани. Вважає, що ніколи не пізно зайнятися улюбленою справою.

Шевцова Галина– вільна арт-кураторка. Засновниця Художньої школи для бажаючих проявляти себе у творчості будь-якого віку. Як художниця, надихається чарівними арт-подорожами та спілкуванням з творчими людьми світу. Поєднання сміху і сльоз, райдуги і водоспаду, квітів і каменю, реального і омріяного – творче кредо художниці. Останнім часом працює у техніці акрилу та колажу. Роботи зберігаються у Художніх музеях України та корпоративних колекціях Дніпра. Лауреатка Гран-прі Бієнале сучасного мистецтва ,,KOLOMYIA-ART,, в номінації «Живопис». м.Коломия, мистецький центр «Світовид», 2018р.

Музей «Літературне Придніпров’я»
Адреса: м. Дніпро, пр. Яворницького, 64
Арт-проект Галини Шевцової і Миколи Хандоги.
Презентація виставки: 6 березня, 17:00.
Виставка триватиме з 6 березня по 1 квітня
Тел. організаторів: 097-285-38-14