Прем’єрний показ документального фільму «Олександр Поль»

27 червня 2012 р. о 16:30 відбудеться прем’єрний показ нового документального фільму «Олександр Поль» (виробництво: Дніпропетровський міський телевізійний театр, трив. 60 хв., 2012 р.).
1 вересня 2012 р. виконується 180 років з дня народження дворянина та підприємця Олександра Поля.
Олександр Миколайович Поль – перший почесний громадянин Катеринослава. Людина, наполеглива і розумна діяльність якої перетворила провінційне містечко Катеринослав на потужний металургійний центр. Його приватна колекція, яка налічувала понад 3000 предметів старовини різних епох та народів лягла в основу Дніпропетровського Національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького. Олександр Поль був одним з найактивніших земських діячів установи, яка виникла у 1866 році. Найбільш широкомасштабними проектами Олександра Поля, які вплинули не тільки на життя губернії, але і Російської Імперії в цілому, були проекти спорудження залізниці і мосту.
Під час святкування сторіччя Катеринославу в 1887 році серед батьків засновників міста згадали Олександра ІІІ, який на той момент був царем, Катерину ІІ, з якою пов’язують будівництво Катеринослава і Олександра Поля. У 1889 році дворянське зібрання обговорювало питання про встановлення пам’ятника Олександру Полю за життя. У 1917 році із залу засідань міської Думи винесли мармурову дошку з іменами почесних громадян. На думку більшовиків, що прийшли до влади, таким людям як Олександр Поль не було місця в новому суспільстві, яке вони будували. Ім’я О. Поля було викреслено з історії нашого міста майже на сторіччя. І тільки в Історичному музею всі ці роки зберігалась його колекція.
Ім’я Олександра Поля відомо далеко за межами України: в Німеччині, Бельгії, Франції.
Дніпропетровський міський телевізійний театр запрошує всіх, кого цікавить історія Дніпропетровська-Катеринослава на прем’єру фільму.

Адреса: вул.Рогальова,9.
Вхід вільний.
Тел. для довідок: 0(562)38-52-60.