«Сяйво добра» у Дніпропетровському історичному музеї

16 травня 2011 р. Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького отримав спеціальну відзнаку «Сяйво добра» від Асоціації благодійників України за виставковий проект для сліпих та слабозорих «Заняття давньої людини» в межах проекту «Рівні можливості».

Нагадаємо, що в цей день в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VI Всеукраїнської акції «Музейна подія року» та відзначення учасників Програми підтримки музейних працівників на 2011-2012 роки. Також відзнаки отримали переможці Спеціального конкурсу від Польського інституту в Києві.

Спеціальна відзнака "Сяйво добра"

Організаторами подій є Український центр розвитку музейної справи та Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» в партнерстві з Польським інститутом в Києві. Захід пройшов за сприяння Асоціації благодійників України, Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал», Благодійного фонду «Мистецький арсенал» та за інформаційної підтримки журналу «Art Ukraine».

В урочистостях взяли участь Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, директор Польського інституту в Києві Ярослав Ґодун, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, Голова Правління Центру розвитку музейної справи Владислав Піоро, директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна, а також близько 100 музейних працівників з усіх областей України.

За звання кращої музейної події минулого року змагався 41 проект різного формату та масштабу. У визначенні переможців взяли участь близько 100 експертів з усієї України, серед яких – журналісти, музейні працівники, громадські діячі, профільні чиновники, науковці тощо.

Переможці

І місце
Відкриття Військово-морського музею України в приміщенні Михайлівської берегової казематованої батареї, 4 липня 2010 р. м. Севастополь.
Музей Шереметьєвих
Національний військово-історичний музей України.
Матеріальна допомога в розмірі 10 000 грн.

ІІ місце
Реставрація та експонування Шати кіота ікони Чернігівської Троїцько-Іллінської Богородиці (Київ – Чернігів – Нью-Йорк)
Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського. Матеріальна допомога в розмірі 10 000 грн.
Національний науково-дослідний реставраційний центр України. Матеріальна допомога в розмірі 10 000 грн.

Спеціальні відзнаки Оргкомітету Всеукраїнської акції «Музейна подія року»:

  1. Видавництво «Родовід» в номінації «Видання року» за видання книги «Українські мистці Парижа. 1900–1939».
  2. Віта Сусак, автор монографії «Українські мистці Парижа. 1900–1939» в номінації «Видання року».
  3. Шевченківський національний заповідник «Відкриття після реставрації першої черги Музею Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі» в номінації «Резонанс року».
  4. Проект «Із Нью-Йорка з любов’ю: Йонас Мекас, «Флуксус» та американський кіноавангард», Музей сучасного мистецтва України в номінації «Виставка року».
  5. Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні в номінації «Друзі музеїв України».
  6. Започаткування грантової культурологічної програми «ідея – імпульс – інновація», вересень 2010 р., Благодійний Фонд «Розвиток України» в номінації «Надія року».
  7. Савчук Юрій  (голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України) – за визначний внесок в реалізацію проекту “Реставрація та експонування Шати кіота ікони Чернігівської Троїцько-Іллінської Богородиці (Київ – Чернігів – Нью-Йорк)”.

Спеціальні відзнаки «Сяйво добра» від Асоціації благодійників України

1. Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького за виставковий проект для сліпих та слабозорих «Заняття давньої людини» в межах проекту «Рівні можливості». Матеріальна допомога в розмірі 3 000 грн.

2. Херсонський обласний художній музей імені О.О. Шовкуненка за ідею та реалізацію благодійної акції «Допоможи врятувати дитину» (збір коштів під час мистецьких виставок та заходів для дітей-пацієнтів Херсонського міського онкологічного диспансеру). Матеріальна допомога в розмірі 3 000 грн.

Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького приєднується до колективу Українського центру розвитку музейної справи і щиро вітає переможців та бажає успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення горизонтів наукових та професійних доробок, а  також щастя, здоров`я та здійснення всіх мрій!

Сертифікат на отримання 3000 грн.