10 знакових подій 2011 року в культурному житті Дніпропетровщини

На Дніпропетровщині під керівництвом губернатора Олександра Вілкула реалізуються програми розвитку культури, туризму та збереження пам’яток історії, Великої Вітчизняної війни в тому числі. У рамках цих програм в регіоні активно впроваджуються новітні інформаційні технології у музейну та бібліотечну справи, проводяться різні фестивалі, акції, семінари, виставки тощо. За результатами реалізації зазначених програм управління культури й туризму облдержадміністрації визначило 10 найяскравіших культурних подій 2011 року.

«Дніпропетровщина – це регіон зі славною історією, глибокими культурними традиціями, багатою духовною спадщиною. Наша область сьогодні стрімко розвивається і з упевненістю дивиться в майбутнє. Губернатор Олександр Вілкул приділяє велику увагу збереженню та розвитку культурних надбань регіону. Особливо це стосується духовно-патріотичного виховання молоді через проведення зустрічей з видатними діячами народних мистецтв, ветеранів війни та праці, екскурсій до музеїв, відвідування майстер-класів тощо», – сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

10 знакових подій 2011 року в культурному житті Дніпропетровщини:

  1. Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні». У ньому взяли участь 16 театрів із 7 країн – України, Молдови, Румунії, Грузії, Росії, Білорусі, Казахстану. У рамках фестивалю впродовж 9 днів відбулися 17 театральних вистав та семінар для художників-сценографів «Технології творчого пошуку в сучасній сценографії».
  2. ІІІ Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі». Це єдиний фестиваль у нашій країні загальнонаціонального масштабу, який має дніпропетровську «прописку» і на якому збираються представники музеїв усіх регіонів України. У фестивалі взяли участь 105 музеїв зі всієї України (близько 300 гостей), які протягом трьох днів провели свої виставки для дніпропетровців та гостей міста. На виставках були представлені раритетні, знакові для кожного регіону нашої країни експонати: від загадкових археологічних артефактів до сучасних високотехнологічних об’єктів.
  3. Культурно-мистецька акція «Будуємо нову Дніпропетровщину». Упродовж вересня-жовтня 2011 року за ініціативи губернатора Олександра Вілкула в районах області проходила мистецька акція «Будуємо нову Дніпропетровщину». В акції взяли участь 13 кращих творчих колективів закладів культури області. Безкоштовно переглянути вистави та концерти творчих колективів отримали можливість понад 50 тисяч жителів області. Загалом було проведено 159 концертів та 32 вистави.
  4. Обласна губернаторська програма щодо безкоштовного відвідування театрів учнями навчальних закладів та працівниками бюджетних установ області. За період дії програми з квітня по грудень 2011 року глядачі змогли переглянути 155 вистав та відвідати 89 концертів. Всього безкоштовно відвідати театри змогли майже 10 тисяч учнів та близько 6,5 тисяч працівників бюджетних організацій та установ.
  5. Дніпропетровський обласний український молодіжний театр отримав статус «академічний» та святкування 80-річчя Криворізького міського театру драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка. Це питання було розглянуто 28 жовтня 2011 року на засіданні колегії Міністерства культури України та затверджено Міністром культури Михайлом Кулиняком . Також 16 грудня 2011 року Криворізький міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка відсвяткував своє 80-річчя. У цьому році в театрі було проведено ремонтні роботи на суму 5,2 млн грн (капітальний ремонт сцени, зали, фойє, придбання музичних інструментів, меблів, обладнання для сцени, устаткування для оброблення та запису фонограм тощо).
  6. Відзначення 20-ї річниці центру народного мистецтва «Петриківка». З нагоди ювілею Центру в області проведені різноманітні заходи. Зокрема, видано 2-й том альбому «Петриківка», відремонтовано фасад Центру, організовано виставки у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д.І.Яворницького та у приміщенні облдержадміністрації. Також були проведені екскурсії для школярів міст та районів області. Олександр Вілкул привітав майстрів Центру народного мистецтва «Петриківка» та відзначив їх обласними нагородами.
  7. Міжнародний фестиваль мистецтва «Музика без меж». У березні й листопаді 2011 року на базі Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки пройшов Міжнародний фестиваль мистецтва «Музика без меж». У фестивалі взяли участь відомі музиканти сучасності з Росії, Німеччини, Італії.
  8. Створення електронного каталогу в Дніпропетровській обласній універсальній бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила та Мефодія. Ця бібліотека є єдиною в Україні серед бібліотек такого рівня, яка запровадила електронний каталог.
  9. Проведення за кошти обласного бюджету капітальних ремонтів 32 пам’яток Великої Вітчизняної війни.
  10. Комп’ютеризація та підключення до мережі Інтернет бібліотек у Дніпродзержинську, Межівському та Софіївському районах. У 2011 році в рамках національного проекту «Бібліоміст» центральні бібліотечні системи (ЦБС) у Дніпродзержинську, Межівському та Софіївському районах стали переможцями в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет ІІ». У вересні 2011 року в бібліотеки цих ЦБС було встановлено комп’ютерне обладнання, а саме: у Межівську ЦБС – 12 комп’ютерів, у Софіївську ЦБС – 15 комп’ютерів, у Дніпродзержинську міську ЦБС – 15 комп’ютерів. Завдяки цьому 8 бібліотек, які розташовані в сільській місцевості (2 сільські та 2 районні – у Софіївському районі, 2 сільські та 2 районні – у Межівському районі) були підключені до мережі Інтернет.

Управління преси та інформації Дніпропетровської обласної державної адміністрації