Музейному сайту 5 років!

19 лютого 2013 року виповнюється 5 років музейному сайтові! З чим Ми усіх Вас і вітаємо!
Нелегко й навіть драматично здійснювались перші невпевнені кроки назустріч аудиторії, декілька разів лиха доля переслідувала сайт, який залишався без підтримки з боку програмістів, деякий час не міг працювати без хостінгу (з січня 2013 р. ми остаточно перейшли на якісний та надійний хостінг – Hosting Ukraine), тобто своєї власної домівки та, навіть, декілька разів піддавався атаці з боку іноземних хакерів. Одного разу нам вдалося «відремонтувати» сайт, але з другої спроби хакери досягли своєї мети. Щоб не займатися «реставрацією» «старої» версії сайту, ми з 2011 р. остаточно перейшли на нову платформу та новий формат музейного сайту.
Так, з 2008 р. ми починали «верстати» сайт на безкоштовному програмному забезпеченню – Joomla!, а з 2011 р. перейшли на WordPress.
За ці 5-ть років було зроблено чимало для того, щоб наш сайт не загубився у мережі Інтернет серед собі ж подібних.
Станом на лютий 2013 р. на сайті розміщено 2 166 матеріалів з історії музею та історії Дніпропетровщини. Було створено 204 альбомів, в яких розміщено близько 2 000 фотографій з музейних заходів та виставок. На сайті додано 49 відеоматеріалів.
Щомісяця ми розміщуємо інформацію про музейні виставки та заходи, майже кожен день оновлюємо сайт за рахунок новин та наукових статей співробітників історичного музею. Наш сайт поки що двомовний: український та російський, але в 2013 р. ми збираємося запустити і англомовну версію. Щоденно в середньому сайт відвідує близько 300 чоловік.
Ще трохи статистики стосовно відвідувачів нашого сайту:

  • 72 890 чоловік відвідало музейний сайт за минулий рік;
  • 1 хв. 30 сек. – середній час перебування людей на сайті;
  • 26 % користувачів – мешканці Дніпропетровська;
  • «Видатні діячі Дніпропетровської області» – найпопулярніший за переглядом матеріал (це й не дивно, бо в минулому році Дніпропетровщина святкувала 80 років утворення області);
  • Google та Яндекс – найпопулярніші пошукові системи, через які користувачі знаходять музейний сайт.

Музейний сайт та його матеріали ми активно рекламуємо через соціальні мережі. Ми зареєстровані ВКонтакте, Facebook, Twitter та інших мережах. Музейне відео можна побачити на нашій сторінці на Youtube.
Серед подібних до нас тематичних сайтів ми не на першому місці, але й не пасемо задніх! Попереду ще багато роботи та багато далекосяжних планів…

PS: Запрошуємо Всіх на сторінки музейного сайту! Там є багато чого цікавого!