Лекція Миколи Чабана про дружину Дмитра Яворницького

26 січня у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького в рамках «ProDnipro – історія для всіх» відбулася лекція дніпровського письменника, краєзнавця та журналіста Миколи Петровича Чабана.

Як зауважила завідувач музею Яна Тимошенко, Микола Петрович знову представив результати своїх досліджень з циклу “Яворницькіана” після майже річної перерви. І цього разу мова йшла про дружину Дмитра Яворницького – Серафиму Дмитрівну Яворницьку (Бурякову).

Про неї, катеринославську вчительку з якою Дмитро Іванович прожив у злагоді 22 роки, відомо дуже мало. Але й ця інформація розкидана по різних джерелах, яку Микола Петрович збирав дрібками.

Гості почули кілька версій знайомства Дмитра Івановича та Серафими Дмитрівни, про те, як складалося життя жінки в Катеринославі, а також якою її запам’ятали близькі люди та сучасники – були зачитані цитати з листів друзів до Дмитра Яворницького та навіть щоденника Серафими Дмитрівни.

Також було продемонстровано сканкопії унікальних документів, зокрема домової книги будинку Яворницьких, рукописи листів Дмитра Івановича до дружини, її власних документів.

Окрім цього, на лекції виступила письменниця Леся Степовичка, яка привітала присутніх зі святами та наголосила на важливості краєзнавчих лекцій в нашому місті.

Невимушена атмосфера заходу залишила у всіх гостей тільки приємні спогади. В той же час, на прощання, вони зізнавалися, що відчувають легкий сум, адже незважаючи на дослідження постаті Серафими Дмитрівни в її біографії все ще лишається достатньо багато “білих плям”.

За фото дякуємо Павлу Маменко.